UYMANLAR HAFRİYAT

HAKKIMIZDA

Uymanlar Hafriyat İnşaat Nakliye Madencilik Ormancılık San. ve Tic. Ltd. Şti. nin kuruluşu 1995 yıllarında ailenin büyüğü olan İsmail Uyman’ın Orman İşletme Müdürlüklerinde orman üretim işleriyle başlamıştır.

O zamanın şartları ile ormancılık faaliyetleri eski metotlarla fazla makine ve ekipman kullanılmadan, insan gücüne dayalı çalışmalar yapılmaktaydı. Bu çalışmalara o zaman, şimdi şirket ortakları olan Ali Murat Uyman ve Mustafa Uyman’da katılmıştı.

Yapılan aile içi görüşmeleri sonucu bu işlerin makine ile yapılmasının daha ekonomik olacağı düşüncesi ile makine alımına karar verilmiş ve o zamanın şartları ile eski bir dozer alınarak orman yolu yapımı ve onarımı işlerine başlanılmıştır. Bu aşamada şu anda şirket ortağı olan Mustafa Uyman adına ticari faaliyete başlanılmıştır.

Öncelikli hedef Bolu ve ilçelerinde belirli işleri, imkanlar nispetinde yapılması hedeflenmiştir. 1998 yılında diğer ortak Ali Murat Uyman’ın da ticari faaliyete başlanması ile bir dozer ve kamyonlar alınarak çalışma alanları genişletilmiştir.

Çalışma alanlarına makineli ağaçlandırma işleri, üst yapı stabilize çalışmaları da eklenmiş, Bolu dışında bulunan yakın çevredeki Orman İşletme Müdürlüklerinden de ihaleli işler alınmıştır. Bu faaliyetler esnasında işin büyütülmesi daimi hedef olarak öngörülmüş ve eskovatör alımı ile diğer makine ekipman alımları yapılarak, işlerin daha ekonomik tamamlanması öngörülmüştür.

Bu çalışmalar iki şirket ortağının ticari faaliyetleri ile 2004 yılına kadar sürmüş, Bölgede belirli bir iş yapma imkanına kavuşulmuştur. Ticari faaliyetin tek çatı altında ve kurumsal anlamda devam etmesi için şirketleşme öngörülmüş, 2004 yılında başka bir şirket devir alınarak, şu andaki şirket kurulmuştur.

Şirketin kurulması ile güçler birleştirilmiş, belirlenen hedeflere ulaşabilmek için makine ve ekipman alımlarının yapılması gerekli hale gelmiştir. 2004 yılından itibaren yükselen bir ivme ile makine ve ekipman ile taşıt sayısında bugüne kadar ciddi anlamda bir artış meydana gelmiş, buna paralel olarak yapılan iş sayısında ve ciro oranlarında yıllar itibariyle ciddi artışlar meydana gelmiştir.

Çalışma alanları genişletilmiş, önümüzdeki süreçte yapılacak olan işler belirlenmiş, hedefler tespit edilmiştir.

Şirket Bünyesi

ALİ MURAT UYMAN (MÜDÜRLER KURULU BAŞKANI)
Şirket koordinatörüdür, resmi ve özel ihaleleri takip eder, resmi ve özel kurumlar ile olan işleri organize eder, bankalar ile olan çalışmaları organize eder, yeni makine, ekipman, taşıt alımlarını yapar.

ERGÜN AHMET UYMAN (ŞİRKET ORTAĞI)
Şirketin her türlü arazi çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu olup, yeni makine alımlarının piyasa araştırmalarını yapar.

ERCAN UYMAN (ŞİRKET ORTAĞI)
Bolu Çimento San. Aş. Bolu Çaydurt Mot. Taş. Koop. ve piyasada yapılan özel işlerin organizasyonundan sorumlu olup, yeni alınacak kamyonların piyasa araştırmalarını yapar.

Firmanın bağlı olduğu 1 Mali Müşavir bulunmaktadır. İş yoğunluğuna göre devamlı ve geçici personel sayısında artışlar olabilmektedir. Maden ocaklarının kontrolü ve çalışanları için 2 Maden Mühendisi bulunmaktadır.
+

Tamamlanmış Proje

+

Ekip Arkadaşı

+

İlde Çalışma

+

Yıllık Deneyim

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Bizimle çalışmak, Sormak istediklerinizi sormak veya bizlere ulaşmak istediğinizde aşağıdaki iletişim butonuna basarak kolay ve hızlıca iletişim kurabiilirsiniz.